O'zbekistonlik yengil atletikachi Safina Sadullayeva Polshada o'tkazilgan xalqaro turnirda oltin medalga sazovor bo'ldi
Iyun 16, 2025. 16:21 • 32 soniya
TOSHKENT, 16-iyun. /"Dunyo" AA/. Polshaning Belostok shahrida yengil atletika bo'yicha xalqaro turnir o'tkazildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Milliy Olimpiya qo'mitasi ma'lumotiga ko'ra, Butunjahon yengil atletika federatsiyasining taqvimidan o'rin olgan bronza darajadagi mazkur musobaqada O'zbekiston terma jamoasi a'zosi Safina Sadullayeva ishtirok etib, oltin medalga sazovor bo'ldi.
Balandlikka sakrash dasturida qatnashgan yurtdoshimiz 1,90 metr balandlikni zabt etib, mavsumdagi eng yuqori natijasini qayd etdi.
Mazkur dasturda ukrainalik sportchi Katerina Tabashnik 1,87 metr balandlik bilan kumush, Polsha vakilasi Viktoriya Miaso esa 1,84 metr natija bilan bronza medallarini qo'lga kiritishdi.