BAAdan xushxabar: O'zbekiston yosh taekvondochilari jahon chempionatida oltin va bronza medallarini qo'lga kiritdi
May 14, 2025. 16:29 • 30 soniya
TOSHKENT, 14-may. /"Dunyo" AA/. Birlashgan Arab Amirliklarida kadetlar o'rtasida taekvondo WT bo'yicha jahon chempionati bo'lib o'tmoqda, deb xabar qilyapti "Dunyo" AA muxbiri.
Milliy Olimpiya qo'mitasi ma'lumotiga ko'ra, dunyo birinchiligining 13-may kungi dasturi O'zbekiston terma jamoasi vakillari uchun muvaffaqiyatli o'tdi. Murosasiz bahslarda hamyurtlarimiz 1 ta oltin va 1 ta bronza medallariga sazovor bo'lishdi.
Jumladan, -65 kg vazn toifasida ishtirok etgan Nikita Bibikov barcha raqiblarini mag'lubiyatga uchratib, oltin medalni qo'lga kiritdi. Nikita finalda eronlik Amir Ag'amohammadidan ustun keldi. Shuningdek, qizlar o'rtasida -41 kg vazn toifasida Rayhona Asanboyeva yarim finalgacha yetib kelib, bronza medali sohibiga aylandi.
Shu tariqa, terma jamoamizning ushbu musobaqada hozirgacha jamg'argan medallari 2 ta oltin va 1 ta bronzani tashkil etmoqda.