Iyun 05, 2026. 16:55 • 55 soniya
TOSHKЕNT, 5-iyun. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Olimjon Abdullayev kecha Gretsiya elchisi Paraskevi Sevelek bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV ma’lumotiga ko‘ra, muloqot davomida tomonlar O‘zbekiston va Gretsiya o‘rtasidagi konsullik-huquqiy hamda mehnat migratsiyasi sohalaridagi hamkorlikning bugungi holati va uni yanada rivojlantirish istiqbollari yuzasidan atroflicha fikr almashdi.
Tomonlar O‘zbekiston va Gretsiya o‘rtasidagi do‘stona munosabatlar va amaliy hamkorlikni, ayniqsa migratsiya va konsullik sohalarida, izchil rivojlantirishga tayyor ekanligini tasdiqladi.
Pokiston OAV: O‘zbekistonning Janubiy Osiyo mamlakatlari bilan hamkorligi tobora amaliy iqtisodiy mazmun kasb etmoqda