“Interfaks” AA: O‘zbekiston iqtisodiyoti juda tez sur’atlar bilan o‘sib borayotgan davlat
MOSKVA, 18-iyun. /“Dunyo” AA/. Rossiyaning yetakchi “Interfaks” axborot agentligida Rossiya investorlarining O‘zbekistonga bo‘lgan qiziqishi ortib borayotgani haqida maqola e’lon qilindi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Maqolada Rossiya Bosh vazirining o‘rinbosari Aleksey Overchukning jurnalistlarga bergan intervyusidan iqtiboslar keltirilgan. Unda ta’kidlanishicha, O‘zbekiston rossiyalik investorlar uchun, avvalo, juda tez sur’atlar bilan rivojlanayotgan va izchil diversifikatsiyalashayotgan iqtisodiyoti bilan alohida qiziqish uyg‘otmoqda.
“Eng muhimi, O‘zbekiston iqtisodiyoti juda tez sur’atlar bilan o‘sib borayotgan davlatdir. Bu yerda taraqqiyot uchun juda yaxshi sharoitlar yaratilmoqda. Shu bilan birga, bu diversifikatsiyalashayotgan iqtisodiyot hisoblanadi”, – deya Bosh vazir o‘rinbosarining so‘zlaridan iqtibos keltirilgan nashrda.