O‘zbekiston Prezidenti Cho‘lponota shahriga keldi
TOSHKENT, 30-iyul. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rafiqasi bilan birga davlat tashrifi bilan bugun Qirg‘izistonga keldi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati maʼlumotiga ko‘ra, Cho‘lponota shahridagi “Issiqko‘l” xalqaro aeroportida ularni Qirg‘iziston Prezidenti Sadir Japarov va uning rafiqasi kutib oldi.
Oliy martabali mehmonlar sharafiga ikki davlat bayroqlari ko‘tarilib, faxriy qorovul saf tortdi.
Bugun yetakchilar muzokara davomida O‘zbekiston – Qirg‘iziston strategik sheriklik munosabatlarini rivojlantirish va yangi bosqichga olib chiqish masalalarini muhokama qiladilar.