Dunyoning “Top-100” universitetlari qatoriga kiruvchi Manchester universiteti bilan hamkorlik yo‘lga qo‘yiladi
Avgust 06, 2026. 15:00 • 2 daq
LONDON, 6-avgust. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston elchisi Ravshan Usmanov Buyuk Britaniyani Manchester universitetining xalqaro hamkorlik bo‘yicha vitse-prezidenti, professor Anjeliya Uilson bilan uchrashuv o‘tkazildi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Muzokaralar davomida oliy taʼlim, ilmiy tadqiqotlar va akademik almashinuv sohalarida o‘zaro hamkorlikni rivojlantirish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Professor Anjeliya Uilson universitetning ustuvor yo‘nalishlari hisoblangan axborot texnologiyalari va sunʼiy intellekt, injeneriya, barqaror rivojlanish, tibbiyot va sog‘liqni saqlash, kreativ industriyalar, shuningdek, biznes va menejment sohalarida O‘zbekiston bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga katta qiziqish bildirdi.
Ushbu yo‘nalishlarda O‘zbekiston bilan ikki tomonlama diplom dasturlari, maxsus o‘quv kurslari hamda qo‘shma ilmiy-tadqiqot loyihalarini amalga oshirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Uchrashuv yakunida O‘zbekistonning manfaatdor oliy taʼlim muassasalari bilan qo‘shma taʼlim loyihalarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha amaliy ishlarni boshlashga kelishib olindi.