Isroilda diplomatlar va vatandoshlar O‘zbekiston mustaqilligining 35 yilligini nishonladi
TEL-AVIV, 3-sentabr. /“Dunyo” AA/. O‘zbekistonning Isroildagi elchixonasi mamlakat mustaqilligining 35 yilligiga bag‘ishlab vatandoshlar uchun madaniy-maʼrifiy tadbir tashkil etdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Uchrashuvda mustaqil taraqqiyot yillari davomida mamlakatimiz erishgan asosiy yutuqlar, siyosiy, ijtimoiy-iqtisodiy va maʼnaviy-maʼrifiy o‘zgarishlar, iqtisodiyotni modernizatsiya qilish, aholi farovonligini oshirish hamda xalqaro hamkorlikni kengaytirish to‘g‘risida to‘xtalib o‘tildi.
Elchixonaning O‘zbekiston fuqarolarini ijtimoiy va huquqiy qo‘llab-quvvatlash, ularning Isroilda xavfsiz va qonuniy yashashi hamda ishga joylashishi masalalari, mavjud konsullik xizmatlari bo‘yicha faoliyatiga alohida eʼtibor qaratildi.
Tadbir davomida vatandoshlar xorijda mehnat qilayotgan fuqarolarni qo‘llab-quvvatlayotgani va ularning qonuniy huquqlarini himoya qilayotgani uchun O‘zbekiston rahbariyatiga minnatdorlik izhor etdi. Ular kelajakda Vatanga qaytib, uning rivojiga o‘z hissalarini qo‘shishga tayyor ekanini ham taʼkidladi.