Rossiyaning Primorsk o‘lkasida vatandoshlarning farzandlari uchun maxsus ta’lim kurslari tashkil etiladi
Avgust 15, 2026. 14:00 • 53 soniya
VLADIVOSTOK, 15-avgust. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston bosh konsuli Hojiakbar Vahobov Rossiyaning Primorsk o‘lkasi ta’lim vaziri Elvira Shamonova bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Unda o‘zbekistonlik mehnat muhojirlari farzandlarining ta’limi va ijtimoiy qo‘llab-quvvatlanishi, O‘zbekiston hududlari bilan Primorsk o‘lkasi o‘rtasidagi ijtimoiy-gumanitar aloqalarni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Muloqot chog‘ida mehnat muhojirlari farzandlari uchun maxsus sinflar va maktabgacha tayyorlov kurslarini tashkil etish yuzasidan fikr almashildi.
Shuningdek, 2027-yildan O‘zbekiston va Primore o‘lkasidan o‘quvchilarni yozgi ta’tilda bolalar oromgohlariga o‘zaro yuborish amaliyotini tiklash hamda ikki ta’lim vazirligi o‘rtasida idoralararo hamkorlikni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha kelishib olindi.