Al-Kuvayt shahrida O'zbekiston mahsulotlari ko'rgazmasi tashkil etildi
AL-KUVAYT, 3-oktyabr. /"Dunyo" AA/. Kuvayt poytaxtida O'zbekiston mahsulotlari ko'rgazmasi tashkil etildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Mazkur ko'rgazmada Kuvaytning bir qator vazirlik va idoralari rahbarlari hamda yetakchi investor va tadbirkorlar ishtirok etdi.
O'zbekiston tomonidan Sirdaryo, Jizzax, Farg'ona, Samarqand va Toshkent viloyatlari hamda Qoraqalpog'istondagi kelgan eksportyor qatnashdi.
Ko'rgazma maydonida "Nasser Trading Agro", "Nukus kun qurilish", "BMD Green Food", "Fotima hamkor Agro", "Central Asia Motors", "Otaman Textile" va "Orient organic technology", "Uzkabel", "Apiteks" va "Dilrabo Travel" kompaniyalari o'z mahsulotlarini namoyish qildi.
Ko'rgazma doirasida O'zbekiston va Kuvayt kompaniyalari vakillari ishtirokida B2B uchrashuvlari tashkil etildi. Ularda O'zbekiston mahsulotlarining Kuvaytga bozoriga eksportini kengaytirish bo'yicha kelishib olindi.