O'zbekiston Eritreya bilan diplomatik munosabatlar o'rnatdi
NYU-YORK, 12-iyul. /"Dunyo" AA/. 10-iyul kuni Nyu-York shahrida O'zbekiston va Eritreya o'rtasida diplomatik munosabatlar o'rnatish to'g'risida Qo'shma kommyunike imzolandi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Hujjatni ikki davlat hukumatlari nomidan O'zbekistonning BMTdagi doimiy vakili Ulug'bek Lapasov va Eritreyaning BMTdagi doimiy vakili Sofiya Tesfamariam imzoladi.
Hujjatning imzolanishi O'zbekistonning Afrika qit'asi bilan o'zaro hamkorligini faollashtirishda muhim qadam bo'ldi.
Shu tariqa, Afrikaning shimoli-sharqida joylashgan Eritreya davlati O'zbekiston bilan diplomatik munosabatlar o'rnatgan 162-davlat bo'ldi.