O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Afg'oniston diplomatik vakolatxonasining yangi rahbarini qabul qildi
Oktabr 09, 2024. 22:41 • 49 soniya
1589
TOSHKENT, 10-oktabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov kecha Afg'oniston diplomatik vakolatxonasining yangi rahbari Abdul G'affor Teraviyni qabul qildi, deb xabar qilmoqda Dunyo AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, uchrashuv davomida tomonlar O'zbekiston va Afg'oniston aloqalarini har tomonlama rivojlantirish, ishlatilmagan salohiyatni ro'yobga chiqarish, ikki mamlakat xalqlari manfaatlariga xizmat qiladigan yangi loyihalar ishlab chiqish zarurligini ta'kidladi.
Abdul G'affor Teraviy O'zbekiston tomoniga doimiy ravishda ko'rsatilayotgan ko'mak uchun Afg'oniston nomidan minnatdorlik bildirdi.