Toshkent va Vashington Afg'onistondagi vaziyatni tartibga solish bo'yicha muntazam muloqotni davom ettirishdan manfaatdor
May 30, 2025. 17:37 • 32 soniya
TOSHKENT, 30-may. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidentining Afg'oniston bo'yicha Maxsus vakili Ismatulla Irgashev kecha AQSh davlat kotibining Janubiy va Markaziy Osiyo byurosining Afg'oniston bo'yicha yordamchisi o'rinbosari Meri Bishoping bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, suhbat chog'ida Afg'oniston muammolari bo'yicha ikki tomonlama hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Afg'onistondagi vaziyatni tartibga solish bo'yicha muntazam muloqotni davom ettirishdan o'zaro manfaatdorlik qayd etildi.