Avgust 28, 2025. 15:43 • 37 soniya
Unda Qoraqalpog'iston, Xorazm, Qashqadaryo va Farg'ona viloyatlari, shuningdek, Toshkent shahrida faoliyat yurituvchi yetakchi korxonalar o'z mahsulotlari bilan ishtirok etayapti.
Yarmarkada yangi va quritilgan mevalar, sabzavotlar, sut va konserva mahsulotlari, shirinliklar, to'qimachilik, qurilish mollari, mebel, elektr uskunalari, qo'l mehnati buyumlari, gilamlar hamda suvenirlar namoyish etilishi rejalashtirilgan.
"Caspian Oil City" markazida tashkil etilgan yarmarka Qozog'istonning Mang'istau viloyati aholisini O'zbekistonda ishlab chiqarilgan mahsulotlar bilan tanishtirish maqsadida tashkil etildi.
Tashkilotchilarga ko'ra, mahalliy aholi mahsulotlarni to'g'ridan-to'g'ri ishlab chiqaruvchilardan hamyonbop narxlarda xarid qilish imkoniyatiga ega bo'lmoqda.