"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 8-may
2015-yil: O'zbekiston Prezidenti Moskva shahriga tashrif buyurdi va Ikkinchi jahon urushida fashizm ustidan qozonilgan g'alabaning 70 yilligiga bag'ishlangan tadbirlar doirasida Mustaqil Davlatlar Hamdo'stligi davlat rahbarlarining uchrashuvida ishtirok etdi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti Emmanuel Makronni bo'lib o'tgan saylovlardagi ishonchli g'alabasi va Fransiya Prezidenti etib saylangani bilan tabrikladi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti zargarlik tarmog'ini rivojlantirish, zargarlik buyumlari ishlab chiqaruvchilarga sharoitni kengaytirish masalalariga bag'ishlangan yig'ilish o'tkazdi.
2020-yil: O'zbekiston va Qozog'iston Prezidentlarining telefon orqali muloqoti bo'lib o'tdi.
O'zbekiston va Belarus Prezidentlari telefon orqali muloqot qildilar.
2023-yil: O'zbekiston Prezidentining Moskva shahriga amaliy tashrifi doirasida Kremlda Rossiya Prezidenti bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
O'zbekiston Prezidenti G'alaba bog'iga tashrif buyurib, "Matonat madhiyasi" yodgorlik majmuasiga gulchambar qo'ydi.
2024-yil: Davlatimiz rahbari 9 may – Xotira va qadrlash kuni hamda Ikkinchi jahon urushida qozonilgan buyuk g'alabaning 79 yilligiga bag'ishlangan marosimda ishtirok etdi.