O'zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan Bryussel shahriga keldi
TOSHKENT, 23-oktabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rasmiy tashrif bilan bugun Bryussel shahriga keldi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, Belgiya poytaxtining xalqaro aeroportida O'zbekiston Prezidentini Yevropa Ittifoqining Markaziy Osiyo bo'yicha maxsus vakili Eduards Stiprays va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
24-oktabr kuni O'zbekiston Prezidenti Yevropa kengashi Prezidenti Antoniu Koshta va Yevropa komissiyasi Prezidenti Ursula fon der Lyayen bilan muzokaralar hamda Belgiyaliklar Qiroli Filipp bilan uchrashuv o'tkazadi.
Davlatimiz rahbari O'zbekiston Respublikasi va Yevropa Ittifoqi o'rtasida kengaytirilgan sheriklik va hamkorlik to'g'risidagi bitimni imzolash marosimida ishtirok etadi.
Tashrif doirasida Yevropaning yetakchi kompaniyalari va moliyaviy tuzilmalarining vakillari bilan davra suhbati o'tkazilishi ham rejalashtirilgan.