"Toshkent-Humo" xalqaro aeroportida O'zbekiston va Qozog'iston Prezidentlarining uchrashuvi bo'lib o'tdi
Noyabr 14, 2025. 17:27 • 30 soniya
TOSHKENT, 14-noyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qozog'iston Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev davlat tashrifi bilan mamlakatimizga kelgach, bugun davlat rahbarlari "Toshkent-Humo" xalqaro aeroportida suhbat o'tkazdilar, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, O'zbekiston – Qozog'iston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Tashrif dasturiga muvofiq, ertaga, 15-noyabr kuni, oliy darajadagi muzokaralar hamda Oliy davlatlararo kengashning ikkinchi yig'ilishi bo'lib o'tadi.
Sammit doirasida yirik qo'shma loyihalar ishga tushirilishi va ikki tomonlama hujjatlarning katta to'plami imzolanishi kutilmoqda.