Sian – Toshkent – Sian yo'nalishi bo'yicha muntazam aviaqatnovlar yo'lga qo'yildi
TOSHKENT, 17-iyul. /"Dunyo" AA/. Xitoyning "China Eastern Airlines" aviakompaniyasi ilk bor Sian–Toshkent–Sian yo'nalishi bo'yicha muntazam aviaqatnovlarni yo'lga qo'ydi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
O'zbekiston Transport vazirligi ma'lumotiga ko'ra, 16-iyul kuni soat 14:50 da aviakompaniyaning birinchi reysi Toshkent xalqaro aeroportiga kelib qo'ndi.
Mazkur yo'nalishda aviakompaniya haftasiga uch marta – dushanba, chorshanba va juma kunlari "Airbus A320" samolyotlarida parvozlarni amalga oshiradi.
Eslatib o'tamiz, bugungi kunda O'zbekiston va Xitoy o'rtasida yo'lovchi tashish bo'yicha haftasiga 46 ta muntazam aviaqatnovlar amalga oshirilmoqda.