O'zbekistonlik baydarkachi Arina Tanatmisheva jahon chempionatida kumush medalni qo'lga kiritdi
TOSHKENT, 26-iyul. /"Dunyo" AA/. Portugaliyaning Montemor-o-Velyu shahrida baydarka va kanoeda eshkak eshish bo'yicha U-18 va U-23 yosh toifasidagi jahon chempionati o'tkazilmoqda, deb xabar qilyapti "Dunyo" AA muxbiri.
Milliy Olimpiya qo'mitasi ma'lumotiga ko'ra, unda qatnashayotgan O'zbekiston terma jamoasi dastlabki medalini qo'lga kiritdi.
U-23 yosh toifasida 1000 metr masofaga kechgan baydarkachilar bahsida ishtirok etgan hamyurtimiz Arina Tanatmisheva marra chizig'ini ikkinchi bo'lib yetib keldi. Yakunda Arina jahon chempionatining kumush medalga sazovor bo'ldi.