Butunjahon yozgi Universiada o'yinlarida O'zbekiston delegatsiyasi ikkita kumush medaliga ega chiqdi
Iyul 19, 2025. 14:00 • 25 soniya
TOSHKENT, 19-iyul. "Dunyo" AA/. Germaniyada o'tayotgan Butunjahon yozgi Universiada o'yinlarida O'zbekiston delegatsiyasi dastlabki medallariga ega chiqdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Milliy Olimpiya qo'mitasi ma'lumotiga ko'ra, murosasiz kechgan bahslarda sportchilarimiz 2 ta kumush medalga sazovor bo'lishdi.
Dastlabki medalni badiiy gimnastikaning ko'pkurash dasturida "Parij-2024" yozgi Olimpiya o'yinlari ishtirokchisi Taxmina Ikromova keltirdi. Shundan so'ng suzish bahslarida Eldorbek Usmonov 50 metrga batterflyay usulida kechgan musobaqada marraga ikkinchi bo'lib yetib keldi.