Xalqaro qidiruvda bo'lgan shaxs Polshadan O'zbekistonga ekstraditsiya qilindi
VARSHAVA, 28-iyun. /"Dunyo"/. O'zbekistonda jinoyat sodir etgani uchun xalqaro qidiruvga berilgan A.A Polshadan mamlakatimizga ekstraditsiya qilindi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
O'zbekiston Interpol Milliy markaziy byurosi, mamlakatimiz elchixonasi va Polshaning tegishli idoralari hamkorligida amalga oshirilgan ishlar natijasida xalqaro qidiruvda bo'lgan fuqaro A.A mazkur mamlakat hududida qo'lga olindi va yurtimizga qaytarildi.
A.A. Interpolning qizil sirkulyari orqali qidiruvga berilgan bo'lib, u O'zbekiston hududida firibgarlik sodir etganlikda ayblanmoqda.