O'zbekiston TIV rahbari: Ikki tomonlama munosabatlarimiz umumiy tarix va boy madaniy merosga tayangan holda misli ko'rilmagan sur'atlar bilan rivojlanmoqda
Sentabr 26, 2025. 11:56 • 37 soniya
TOSHKENT, 26-sentyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Nyu-York shahrida Tojikiston tashqi ishlar vaziri Sirojiddin Muhriddin bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Tojikiston tashqi ishlar vaziri Sirojiddin Muhriddin janoblari bilan uchrashdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Ikki tomonlama munosabatlarimiz umumiy tarix va boy madaniy merosga tayangan holda misli ko'rilmagan sur'atlar bilan rivojlanmoqda. Shu ruhda biz strategik sheriklik va ittifoqchilik aloqalarini yana-da mustahkamlash, barcha sohalarda hamkorlikni kengaytirish masalalariga alohida e'tibor qaratdik.
O'zbekiston va Tojikiston do'stlikni yanada chuqurlashtirish hamda tinchlik, barqarorlik va farovonlikka asoslangan umumiy kelajakni birgalikda barpo etishga sodiqdir".