O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Saudiya Arabistoni investitsiyalar vaziri bilan uchrashdi
TOSHKENT, 3-may. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Ar-Riyozda Saudiya Arabistoni investitsiyalar vaziri Fahad bin Abdulajalil Al-Saif bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
“Saudiya Arabistoni Podshohligi investitsiyalar vaziri Fahad bin Abdulajalil Al-Saif bilan samarali uchrashuv bo‘lib o‘tdi, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Muloqot davomida O‘zbekiston–Saudiya hamkorligi o‘zaro ishonch va hurmat asosida izchil rivojlanayotgani taʼkidlanib, investitsiyaviy sheriklik ko‘lami va sifati ortib borayotgani qayd etildi.
Shuningdek, munosabatlarimizni yana-da kengaytirish va mavjud mexanizmlarni takomillashtirish masalalari yuzasidan fikr almashdik. Saudiyalik hamkorlarni shu yil iyun oyida bo‘lib o‘tadigan Toshkent xalqaro investitsiya forumida ishtirok etishga taklif etdik.