Jazoir elchisi O‘zbekistondagi diplomatik missiyasini yakunlamoqda
“Mamlakatimizdagi diplomatik faoliyatini yakunlayotgan Jazoirning O‘zbekistondagi elchisi Muhammad Irki janoblari bilan uchrashdik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – O‘zbekiston - Jazoir o‘rtasidagi ikki tomonlama munosabatlarni boyitish yo‘lidagi saʼy-harakatlariga chin dildan minnatdorlik bildiramiz.
Elchi janoblariga kelgusi faoliyatida muvaffaqiyatlar tilaymiz”.
Eslatib o‘tamiz, Muhammad Irki 2023-yil oxirida Jazoirning O‘zbekistondagi elchisi etib tayinlangan. 2024-yil 7-may kuni u O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga ishonch yorliqlarini topshirgan edi.