O'zbekiston va Uganda TIV rahbarlari Nyu-Yorkda ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlash masalalarini muhokama qildilar
Sentabr 26, 2025. 10:29 • 33 soniya
TOSHKENT, 26-sentyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Nyu-York shahrida Uganda tashqi ishlar vaziri Jeje Odongo bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Uganda tashqi ishlar vaziri Jeje Odongo janoblari bilan uchrashishdan mamnunmiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram kanalida. – Ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlash yo'llarini muhokama qildik. Savdo, sarmoya, qishloq xo'jaligi, ta'lim va madaniy almashinuv sohalarida hamkorlik imkoniyatlarini ko'rib chiqdik. Shuningdek, xalqaro maydonda birgalikda harakat qilish muhimligini ta'kidladik.
O'zbekiston va Uganda ikki tomonlama hamkorlikni yanada mustahkamlash va o'zaro manfaatli sheriklik munosabatlarini rivojlantirishga sodiq qolmoqda".