O'zbekiston TIV rahbarining o'rinbosari Kuvayt va Qatar elchilari bilan bo'lib o'tgan uchrashuvlar chog'ida oliy va yuqori darajadagi bo'lajak qo'shma tadbirlarning jadvali va tashkiliy jihatlarini muhokama qildi
Oktabr 15, 2023. 13:10 • 2 daq
4068
TOSHKENT, 15-oktyabr. /"Dunyo" AA/. 13-oktyabr kuni O'zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri o'rinbosari Bahromjon A'loyev Kuvayt va Qatar davlatlarining mamlakatimizdagi Favqulodda va Muxtor elchilari Ahmad al-Jiyron va Hasan Hamza Hoshim bilan alohida uchrashuvlar o'tkazdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Mamlakatimiz Tashqi ishlar vazirligi Matbuot xizmatining ma'lumotiga ko'ra, muzokaralarda O'zbekistonning ushbu davlatlar bilan siyosiy muloqotini kengaytirish masalalari muhokama qilindi, savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy aloqalarni rivojlantirish, madaniy-gumanitar almashuvlarni faollashtirishga alohida e'tibor qaratildi.
Bo'lajak oliy va yuqori darajadagi qo'shma tadbirlar jadvali va tashkiliy jihatlari ko'rib chiqildi.