Oktabr 25, 2023. 07:58 • 58 soniya
TOSHKENT, 25-oktyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vazirining o'rinbosari Bobur Usmanov kecha Belarus hamda Qirg'izistonning elchilari Leonid Marinich va Musa Jamanbayev bilan alohida uchrashuvlar o'tkazdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, suhbat chog'ida tomonlar O'zbekiston bilan Belarus va Qirg'iziston o'rtasidagi ikki tomonlama va ko'p tomonlama shakllardagi hamkorlikning holati va uni rivojlantirish istiqbollarini muhokama qildilar.
Savdo-iqtisodiy, hududlararo o'zaro hamkorlik va madaniy-gumanitar aloqalarni kengaytirishga alohida e'tibor qaratildi.