Maskatda O‘zbekiston va O‘mon o‘rtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi davrasi bo‘lib o‘tdi
Iyul 01, 2026. 12:00 • 49 soniya
TOSHKENT, 1-iyul. /“Dunyo” AA/. Kecha Maskat shahrida O‘zbekiston va O‘mon tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi davrasi bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, delegatsiyalarga O‘zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon Aʼloyev va O‘mon tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Xalifa al-Xarisiy boshchilik qildi.