Tehronda O‘zbekiston va Eron o‘rtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi davrasi bo‘lib o‘tdi
Avgust 17, 2026. 23:00 • 2 daq
TOSHKENT, 17-avgust. /“Dunyo” AA/. Bugun Tehron shahrida O‘zbekiston va tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi davrasi bo‘lib o‘tdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, O‘zbekiston delegatsiyasiga tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon Aʼloyev, Eron delegatsiyasiga esa tashqi ishlar vazirining siyosiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Majid Taxti-Ravonchi rahbarlik qildi.
Maslahatlashuvlar davomida tomonlar O‘zbekiston-Eron munosabatlarining bugungi holati va ularni yanada rivojlantirish istiqbollarini, shuningdek, siyosiy muloqotni mustahkamlash va ikki mamlakat o‘rtasidagi amaliy hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildi.