Iyun 13, 2026. 12:00 • 2 daq
Maqolada joriy yilning 16–18-iyun kunlari bo‘lib o‘tadigan Toshkent xalqaro investitsiya forumi O‘zbekistonning asosiy investitsiya platformasi sifatida nom qozongani alohida qayd etilgan.
Ta’kidlanganidek, Toshkent xalqaro investitsiya forumining ahamiyati nafaqat uning ko‘lami, balki ishtirokchilar uchun amaliy qiymati bilan ham belgilanadi. Mazkur forum davlat va hukumat rahbarlaridan tortib, xalqaro moliya institutlari, suveren fondlar va yirik korporatsiyalar vakillarigacha bo‘lgan asosiy iqtisodiy va siyosiy qaror qabul qiluvchi shaxslarga to‘g‘ridan to‘g‘ri chiqish imkoniyatini taqdim etadi.
Nashrda 2025-yilda bo‘lib o‘tgan IV Toshkent xalqaro investitsiya forumi yakunlari ham tahlil qilingan. “TIIF-2025” yakunlari davlat tuzilmalari, moliyaviy institutlar va global biznes vakillari tomonidan keng xalqaro e’tirofga sazovor bo‘ldi.