Iyun 02, 2026. 19:57 • 47 soniya
TOSHKENT, 2-iyun. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Mirvohid Azimov Xitoy elchisi Yuy Szyun bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV ma’lumotiga ko‘ra, uchrashuvda O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasidagi barcha sharoitlarda har tomonlama strategik sheriklik munosabatlarining dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar 2026-yilda turli darajadagi tashrif va muloqotlar rejalashtirilganini qayd etib, qo‘shma tadbirlarni tashkil etish maqsadida yaqin hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldi.
O'zbekiston dunyo nigohida•Iyun 02, 2026. 19:41
Sanalar•Iyun 02, 2026. 19:32
Vazir uchrashuvlari•Iyun 02, 2026. 19:21
Iqtisodiy diplomatiya•Iyun 02, 2026. 18:37
O'zbekiston dunyo nigohida•Iyun 02, 2026. 18:25
May 29, 2026. 13:10
Yaponiya Immigratsiya xizmati agentligida O‘zbekiston fuqarolarining qonuniy mehnat faoliyati uchun qulay shart-sharoit yaratish masalalari muhokama qilindi