Polsha universiteti O‘zbekistondagi filialini rivojlantirish uchun 2,35 million dollar investitsiya kiritadi
Yanvar 23, 2026. 09:54 • 25 soniya
VARSHAVA, 27-yanvar. /“Dunyo” AA/. Mamlakatimizning Polshadagi elchixonasi diplomatlari “Varsovia” biznes va amaliy fanlar universiteti rahbariyati bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar qilmoqda “Dunyo” AA muxbiri
Muloqot davomida “Varsovia” universiteti rahbariyati 2026–2028-yillar davomida Andijon viloyatidagi ushbu taʼlim dargohi filiali faoliyatiga jami 2,35 million AQSh dollari miqdorida investitsiya kiritish rejasini maʼlum qildi.
Mazkur investitsiya mablag‘larini moddiy-texnik bazani rivojlantirish, o‘quv infratuzilmasini yaxshilash, filial ustav kapitalini oshirish hamda litsenziya talablariga rioya etishga yo‘naltirish rejalashtirilgan.