O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari va Xitoy elchisi 2026 yilda qo‘shma tadbirlarni tashkil etish masalalarini muhokama qildilar
Dekabr 09, 2025. 16:50 • 32 soniya
TOSHKENT, 9-dekabr. /“Dunyo” AA/. Joriy yilning 9 dekabr kuni O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Bobur Usmanov XXR elchisi Yuy Szyun bilan uchrashuv o‘tkazdi, deb xabar qilmoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, uchrashuvda O‘zbekiston–Xitoy har tomonlama strategik sheriklik munosabatlarining kun tartibidagi dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar ikki tomonlama hamkorlik surʼati ortib borayotgani, turli darajadagi tashrif va muloqotlar amalga oshirilayotganini mamnuniyat bilan qayd etdilar.
2026 yilda ikki va ko‘p tomonlama qo‘shma tadbirlarni tashkil etish uchun yaqindan hamkorlikni davom ettirishga kelishib olindi.