O'zbekiston TIV rahbarining birinchi o'rinbosari va Qatar elchisi oliy darajada erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar
Oktabr 21, 2025. 11:15 • 25 soniya
TOSHKENT, 21-oktyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari Baxromjon A'loyev Qatar elchisi Hasan bin Hamza Hoshim bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, muzokaralar chog'ida O'zbekiston va Qatar o'rtasidagi strategik sheriklikning bugungi holati va uni mustahkamlash istiqbollari muhokama qilindi, oliy darajadagi uchrashuvlar doirasida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish yuzasidan fikr almashildi.