O'zbekiston va Xorvatiya TIV rahbarlari ko'p qirrali hamkorlikni yanada mustahkamlashga tayyor ekanliklarini tasdiqladilar
Sentabr 28, 2024. 13:31 • 50 soniya
TOSHKENT, 28 sentyabr. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Nyu-York shahrida Xorvatiya tashqi va Yevropa ishlari vaziri Gordan Grlich-Radman bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Xorvatiya tashqi va Yevropa ishlari vaziri Gordan Grlich-Radman janoblari bilan uchrashdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Siyosiy muloqotni yaqin o'rnatish, savdo va investitsiyaviy hamkorlikni faollashtirish, madaniy aloqalar hamda xalq diplomatiyasini rivojlantirishga tayyormiz".