Oktabr 08, 2025. 17:15 • 34 soniya
"Mamlakatimizda o'z faoliyatini yakunlayotgan Yaponiyaning O'zbekistondagi Elchisi Takashi Hatori janoblari bilan uchrashdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – O'zbekiston-Yaponiya strategik sheriklik aloqalari mustahkamlanib, savdo, investitsiya, ta'lim, madaniyat va boshqa sohalarda amaliy hamkorlik kengayib borayotganini qayd etdik.
Janob Elchining kelgusi faoliyatida muvaffaqiyatlar tilaymiz".
Eslatib o'tamiz, Takashi Hatori 2023-yil 12-aprel kuni O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga Yaponiyaning mamlakatimizdagi elchisi sifatida ishonch yorliqlarini topshirgan edi.