O'zbekiston TIV rahbarining birinchi o'rinbosari va Qatar elchisi mintaqadagi vaziyat hamda barqarorlik va xavfsizlikni mustahkamlash chora-tadbirlarini muhokama qildilar
Iyun 16, 2025. 20:28 • 28 soniya
TOSHKENT, 16-iyun. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari Bahromjon A'loyev bugun Qatar elchisi Hasan bin Hamza Hoshim bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, tomonlar ikki tomonlama strategik hamkorlikning dolzarb masalalarini, jumladan, savdo-iqtisodiy aloqalar va madaniy-gumanitar hamkorlikni rivojlantirish, shuningdek, avval erishilgan kelishuvlarni amalga oshirishni muhokama qildilar.
Shu bilan birga, mintaqadagi vaziyat hamda barqarorlik va xavfsizlikni mustahkamlash chora-tadbirlari yuzasidan ham fikr almashildi.