TIVda Isroil elchisi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
TOSHKENT, 17-iyun. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari Bahromjon A'loyev bugun Isroil elchisi Gideon Lustig bilan uchrashuv o'tkazdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
TIV ma'lumotiga ko'ra, suhbat chog'ida O'zbekiston-Isroil munosabatlarining holati va ularni yanada rivojlantirishning ustuvor yo'nalishlari, shuningdek, BMT va boshqa xalqaro tashkilotlar doirasidagi hamkorlik muhokama qilindi.
Mintaqaviy muammolar, shu jumladan Yaqin Sharqdagi vaziyatni tinch yo'l bilan hal etish yuzasidan ham fikr almashildi.