Yaponiya Immigratsiya xizmati agentligida O‘zbekiston fuqarolarining qonuniy mehnat faoliyati uchun qulay shart-sharoit yaratish masalalari muhokama qilindi
May 29, 2026. 12:10 • 52 soniya
TOSHKENT, 29-may. /“Dunyo” AA/. O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Olimjon Abdullayev kecha Tokioda Yaponiya Immigratsiya xizmati agentligi komissari Xidexaru Maruyama bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, muzokaralar davomida migratsiya sohasidagi ikki tomonlama hamkorlikni yana-da rivojlantirish, O‘zbekiston fuqarolarining Yaponiyada qonuniy mehnat faoliyatini olib borishi uchun qulay sharoitlar yaratish, shuningdek, ularning huquq va manfaatlarini himoya qilish masalalari muhokama etildi.