Gruziya Bosh vaziri rasmiy tashrif bilan Toshkentga keldi
TOSHKENT, 4-mart. /"Dunyo" AA/. Bugun Gruziya Bosh vaziri Irakliy Kobaxidze rasmiy tashrif bilan O'zbekistonga keldi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Toshkent xalqaro aeroportida yuqori martabali mehmonni O'zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov va boshqa rasmiylar kutib oldi", – deb yozdi mamlakatimiz hukumati rahbari matbuot kotibi Bekzod Xidoyatov o'zining telegram-kanalida.
Tashrif dasturidan qator ikki tomonlama uchrashuvlar va hukumatlararo qo'shma komissiya yig'ilishini o'tkazish, sanoat korxonalari faoliyati bilan tanishish va boshqalar o'rin olgani haqida avval xabar qilingan edi.