O'sh shahridagi Alisher Navoiy ko'chasi yangi qiyofa kasb etdi
O'Sh, 28-avgust /"Dunyo"AA/. O'sh shahrida yangilangan Alisher Navoiy ko'chasining tantanali ochilish marosimi bo'lib o'tdi, deb xabar beradi "Dunyo" AA muxbiri.
Tadbirda O'sh shahar meri Jenishbek Toktorboyev, shahar jamoatchiligi va mahalliy ommaviy axborot vositalari vakillari, viloyat aholisi ishtirok etdi.
O'sh shahrini obodonlashtirish maqsadidagi mazkur loyihaga davlat byudjetidan 2 milliard som mablag' ajratildi.
Jenishbek Toktorboyev O'sh shahar meri etib saylanganidan buyon shaharda katta ijobiy o'zgarishlar ro'y bermoqda.
Eslatib o'tamiz, shahar hokimi tashabbusi bilan joriy yilning 4-iyul kuni O'sh shahridagi markaziy istirohat bog'ida buyuk o'zbek shoiri Alisher Navoiyning yangi haykali o'rnatilgan edi.