Diplomatlar Toshkentda Alisher Navoiy haykali poyiga gullar qo'ydi
TOSHKENT, 9-fevral. /"Dunyo" AA/. Bugun erta tongdan poytaxtimizdagi Adiblar xiyobonida buyuk shoir, mutafakkir, jahon adabiyoti daholaridan biri Alisher Navoiy tavalludining 584 yilligiga bag'ishlangan adabiy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Mazkur tadbirda O'zbekiston Tashqi ishlar vazirligi markaziy apparati xodimlari, Toshkentda akkreditatsiyadan o'tgan diplomatik korpus vakillari qatnashdilar va o'zbek adabiy tili asoschisi Alisher Navoiy haykali poyiga gulchambar qo'ydilar.