"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 10-may
1997-yil: O'zbekiston Prezidenti Surxondaryo viloyatida bo'lib, iqtisodiy va qishloq xo'jaligida amalga oshirilayotgan islohotlar bilan tanishdi.
2003 yil: O'zbekiston jamoatchiligi buyuk o'zbek yozuvchisi G'ofur G'ulomning 100 yillik yubileyini keng nishonladi. Ushbu sana munosabati bilan Toshkentda O'zbekiston xalq shoirining haykali ochilishiga bag'ishlangan marosim bo'lib o'tdi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti BMT Inson huquqlari bo'yicha Oliy komissarini qabul qildi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti poytaxtimizdagi Suzuk ota majmuasiga tashrif buyurdi hamda Uchtepa tumanidagi umumta'lim maktabi va tikuvchilik sexini borib ko'rdi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti davlat xizmatlari ko'rsatish sohasidagi islohotlar natijadorligiga oid taqdimot bilan tanishdi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti kambag'allikni qisqartirish va bandlikni oshirish chora-tadbirlari taqdimoti bilan tanishdi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida charm va ipak sanoatini rivojlantirish, aholi bandligini ta'minlash masalalari muhokamasi bo'yicha videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
Davlatimiz rahbari qishloq xo'jaligini iqlim o'zgarishiga moslashtirish, yerlardan samarali foydalanish va sohani ilmiy rivojlantirishga qaratilgan takliflar taqdimoti bilan tanishdi.