"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 14-iyun
1999-yil: O'zbekiston Vazirlar Mahkamasining "Cavdo sohasida monopoliyadan chiqarishni chuqurlashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qarori qabul qilindi.
2000-yil: O'zbekiston Vazirlar Mahkamasining "Tovarlarning ayrim turlarini chakanalab sotish qoidalariga o'zgartirishlar kiritish to'g'risida"gi qarori qabul qilindi.
2004-yil: Xitoy Raisi davlat tashrifi bilan O'zbekistonga keldi.
2006-yil: O'zbekiston Prezidenti Shanxay hamkorlik tashkilotiga a'zo davlatlar rahbarlarining navbatdagi uchrashuvida ishtirok etish uchun Shanxay shahriga bordi.
2011-yil: O'zbekiston Prezidenti Rossiya Prezidenti bilan uchrashdi.
2016-yil: O'zbekiston Prezidenti AQSH Markaziy qo'mondonligi qo'mondonini qabul qildi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti futbol bo'yicha jahon chempionatining ochilish marosimida ishtirok etish uchun Moskva shahriga bordi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti sog'liqni saqlash va kommunal xizmat sohalaridagi loyihalar taqdimoti bilan tanishdi.
2024-yil: Mamlakatimizga davlat tashrifi bilan kelgan Janubiy Koreya Prezidentini tantanali kutib olish marosimi bo'lib o'tdi.