"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 15-iyun
1993-yil: O'zbekiston Prezidenti Qashqadaryo viloyatida bo'lib, shahar va tuman hokimlari, viloyat idora va tashkilotlar rahbarlari bilan uchrashdi. Shu kuni yurtboshimiz viloyat faollari yig'ilishida ma'ruza qildi.
2007-yil: O'zbekiston Prezidenti Navoiy viloyatida bo'ldi.
2009-yil: O'zbekiston Prezidenti Yekaterinburgda bo'lib o'tgan Shanxay hamkorlik tashkilotining navbatdagi sammitida ishtirok etdi.
2012-yil: Xalq deputatlari Surxondaryo viloyat kengashining navbatdan tashqari sessiyasi bo'lib o'tdi. Sessiyada O'zbekiston Prezidenti ma'ruza qildi.
2015-yil: O'zbekiston Prezidenti Xalqaro olimpiya qo'mitasi prezidenti Tomas Bax hamda Osiyo milliy olimpiya qo'mitasi assotsiatsiyasi va Osiyo olimpiya kengashi prezidentini qabul qildi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti "Ijtimoiy barqarorlikni ta'minlash, muqaddas dinimizning sofligini asrash – davr talabi" mavzusidagi anjumanda nutq so'zladi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Islom sivilizatsiyasi markazi qurilish maydoniga tashrif buyurdi.
O'zbekiston Prezidenti Toshkent shahar klinik ruhiy kasalliklar shifoxonasiga tashrif buyurib, amalga oshirilgan ishlar bilan tanishdi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti Dushanbeda Bangladesh Prezidenti bilan uchrashdi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti BAA hukumat ishlari vaziri boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida aholini kasb-hunarga tayyorlash va monomarkazlar faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlariga bag'ishlangan videoselektor yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti Imom Buxoriy maqbarasini ziyorat qildi.
O'zbekiston Prezidenti Samarqand shahrida amaliy tashrif bilan bo'lib turgan "BMT Turizm" (Butunjahon turizm tashkiloti) bosh kotibini qabul qildi.
-BMTda Butunjahon keksalarni suiiste'mol qilish haqida xabardorlik kuni.
-Ozarbayjonda "Milliy najot kuni";
-Armanistonda "Davlat bayrog'i kuni";
-Daniyada "Bayroq kuni";
-Qirg'izistonda "O't o'chiruvchilar kuni";
-Kosta-Rikada "Daraxt ekish kuni";
-Rossiyada "Yosh tabiatshunoslar harakati kuni";
-O'zbekiston, Xitoy, Rossiya, Qozog'iston, Tojikiston va Qirg'iziston rahbarlari tomonidan Shanxay hamkorlik tashkilotiga asos solingan kun (2001 yil).