"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 16-iyun
1993-yil: O'zbekiston Prezidenti "O'zbekiston Respublikasining milliy valyutasini muomalaga kiritish to'g'risida"gi farmonni imzoladi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidentining "Davlat mulki obyektlarini sotish tartib-taomillarini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qarori qabul qilindi.
Davlatimiz rahbari joylarda amalga oshirilayotgan bunyodkorlik va obodonlashtirish ishlari, ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarning borishi bilan yaqindan tanishish, xalq bilan muloqot qilish maqsadida poytaxtimizning Uchtepa tumaniga tashrif buyurdi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidentining Turkiya Prezidenti bilan telefon orqali muloqoti bo'lib o'tdi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida xizmat ko'rsatish va ichki turizm sohalarini rivojlantirish masalalari bo'yicha videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida oliy ta'lim tizimidagi ustuvor vazifalarga bag'ishlangan videoselektor yig'ilishi bo'lib o'tdi.