"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 16-may
1992-yil: Toshkentda Mustaqil Davlatlar Hamdo'stligiga a'zo mamlakatlar o'rtasida kimyoviy qurollar bo'yicha, ta'lim, madaniyat sohasida va havo hududidan foydalanish to'g'risida bitimlar imzolandi.
1994-yil: O'zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan Yaponiyaga jo'nab ketdi.
1995-yil: Toshkentda O'zbekiston va Slovakiya ishbilarmon doiralari vakillarining biznes-seminari bo'lib o'tdi.
1996-yil: Nukusda "Ayollar bozor iqtisodiyotiga o'tish davrida" mavzusida ikki kunlik seminar bo'lib o'tdi.
2000-yil: Toshkentda "O'zbekiston XXI asr bo'sag'asida" xalqaro ko'rgazmasi va shu nomdagi konferensiya bo'lib o'tdi. Ko'rgazmada dunyoning yigirma besh mamlakatidan telekommunikatsiya, neft-gaz, konchilik, qurilish va oziq-ovqat sanoati tarmoqlarida faoliyat ko'rsatuvchi 130 dan ortiq kompaniya qatnashdi.
2012-yil: O'zbekiston Prezidenti Xalqaro futbol federatsiyasi (FIFA) prezidentini qabul qildi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan AQSHga bordi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti hududlar iqtisodiyoti, aholi hayoti bilan yaqindan tanishish maqsadida Andijon viloyatiga jo'nab ketdi.
2022-yil: O'zbekiston Prezidenti Abu-Dabida tashrifi doirasida Birlashgan Arab Amirliklari Prezidenti bilan uchrashdi.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti maktabgacha ta'lim tizimini takomillashtirish bo'yicha takliflar taqdimoti bilan tanishdi.
2024-yil: Toshkent shahrida milliy estrada san'ati asoschisi, O'zbekiston xalq artisti Botir Zokirov haykali ochildi. Mamlakatimiz rahbari O'zbekiston davlat konservatoriyasi huzuridagi Botir Zokirov nomidagi Milliy estrada instituti faoliyati bilan tanishdi.