"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 2-may
1996-yil: O'zbekiston Prezidentining "O'zbekiston Respublikasining Bank-moliya akademiyasini tashkil etish to'g'risida"gi farmoni qabul qilindi.
1997-yil: Italiya Prezidenti rasmiy tashrif bilan O'zbekistonga keldi.
2006-yil: O'zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan Hindistonda bo'ldi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Namangan viloyatiga tashrif buyurdi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti BAA energetika va sanoat vaziri boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
O'zbekiston Prezidenti raisligida "Har bir oila – tadbirkor" dasturiga bag'ishlangan videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
O'zbekiston Prezidenti mamlakatimizda amaliy tashrif bilan bo'lib turgan Rossiya tashqi ishlar vazirini qabul qildi.
2020-yil: O'zbekiston Prezidenti Sardobadagi favqulodda hodisa sababli Guliston shahriga evakuatsiya qilingan odamlar bilan muloqot qildi.
O'zbekiston va Qozog'iston Prezidentlari telefon orqali muloqot qildilar.
2022-yil: O'zbekiston va Turkiya Prezidentlari telefon orqali muloqot bo'lib o'tdi. Davlat rahbarlari butun musulmon olami uchun muqaddas ayyom – Ramazon hayiti munosabati bilan bir-birini va mamlakatlarimizning birodar xalqlarini samimiy qutlab, tinchlik-osoyishtalik, farovonlik va ravnaq tilaklarini izhor qildilar.
2023-yil: O'zbekiston Prezidenti tashrif bilan Berlinga bordi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti Xalqaro kongress markazida uchinchi Toshkent xalqaro investitsiya forumining yalpi majlisida ishtirok etdi va nutq so'zladi.
O'zbekiston Prezidenti Singapur Parlamenti spikerini va BMT Yevropa iqtisodiy komissiyasi rahbarini qabul qildi.