"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 25-iyun
1992-yil: O'zbekiston Prezidentining Qozog'iston Prezidenti bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi. Ikki davlat o'rtasida "Do'stlik, hamkorlik va o'zaro yordam to'g'risida"gi shartnoma imzolandi.
1993-yil: Samarqand - Karachi yo'nalishi bo'yicha birinchi xalqaro yo'lovchi aviareysi amalga oshirildi.
1998-yil: Toshkentda "O'zbekiston–Latviya" jamiyatini tashkil etishga bag'ishlangan ta'sis yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2004-yil: O'zbekiston Prezidenti Ukraina Bosh vazirini qabul qildi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti Sloveniya Prezidentini milliy bayram – Davlatchilik kuni munosabati bilan tabrikladi.
O'zbekiston Prezidenti Xorvatiya milliy bayrami – Davlatchilik kuni munosabati bilan ushbu mamlakat Prezidentiga tabrik yo'lladi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti "Tashkent City" qurilish maydoniga tashrif buyurdi.
O'zbekiston Prezidenti Olmazor tumanida bo'lib, bu yerda barpo etiladigan G'alaba bog'i yuzasidan ko'rsatmalar berdi.
O'zbekiston Prezidenti mamlakatimizni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar, bu borada joriy yilning birinchi yarim yilligida kutilayotgan natijalar va sifat o'zgarishlarini tahlil qilishga bag'ishlangan yig'ilish o'tkazdi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti chorvachilik tarmoqlarini rivojlantirish bo'yicha takliflar taqdimoti bilan tanishdi.
O'zbekiston Prezidenti mahallalar obodligini ta'minlash bo'yicha takliflar taqdimoti bilan tanishdi.