"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 26-iyun
1995-yil: O'zbekiston Tashqi ishlar vazirligi qabulxonasida O'zbekiston Prezidentining "O'zbekiston iqtisodiy islohotlarni chuqurlashtirish yo'lida" kitobining taqdimoti bo'lib o'tdi.
1998-yil: Qirg'iziston poytaxtida O'zbekiston, Qozog'iston, Qirg'iziston va Tojikiston Bosh vazirlari kengashining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2014-yil: O'zbekiston Prezidenti joylarda ijtimoiy-iqtisodiy islohotlarning borishi, amalga oshirilayotgan bunyodkorlik va obodonlashtirish ishlari bilan tanishish maqsadida Farg'ona viloyatida bo'ldi.
2017-yil: O'zbekiston Prezidenti Toshkent shahar ruhiy kasalliklar klinik shifoxonasini borib ko'rdi.
2018-yil: O'zbekiston Prezidenti avtomobil sanoatida joriy yil uchun belgilangan ishlab chiqarish va eksport ko'rsatkichlarini ta'minlash, tarmoqning rivojlanish istiqbollarini belgilash masalalariga bag'ishlangan yig'ilish o'tkazdi.
2019-yil: O'zbekiston Prezidenti raisligida hududlarda sanoatni rivojlantirish, bo'sh turgan bino va yerlarda yangi loyihalarni amalga oshirish masalalariga bag'ishlangan videoselektor yig'ilishi o'tkazildi.
2021-yil: O'zbekiston Prezidenti Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlariga kasb bayrami munosabati bilan tabrik yo'lladi.
2024-yil: O'zbekiston Prezidenti amaliy tashrif bilan mamlakatimizda bo'lib turgan Turkiya milliy mudofaa vaziri boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.