"Dunyo" AA taqvimi: 2025-yil 26 oktabr
2017-yil: Oʻzbekiston Prezidenti va Turkiya Bosh vaziri ikki mamlakatning moliya va ishbilarmon doiralari vakillari bilan uchrashuv oʻtkazdilar.
2018-yil: Oʻzbekiston Prezidenti "Turkiston" va "Yunusobod" stansiyalari qurilishi bilan yana bir bor tanishdi. Shuningdek, Yunusoboddagi zamonaviy ishbilarmonlik markazi — "Business City" loyihasi bilan ham tanishdi.
2020-yil: Oʻzbekiston Prezidenti qator qurilish obyektlari loyihalari taqdimoti bilan tanishdi.
2022-yil: Oʻzbekiston Prezidenti Toshkent shahar, Uchtepa tumanidagi 22-son oilaviy poliklinikaga tashrif buyurdi.
2023-yil: Oʻzbekiston Prezidenti tashrif bilan mamlakatimizga kelgan Qozogʻiston Parlamenti Majlisi Raisini qabul qildi.
Oʻzbekiston Prezidenti huzurida energetika bozori regulyatori faoliyatini samarali tashkil etish chora-tadbirlari taqdimoti boʻlib oʻtdi.